«Կոլեկցիոն 30 և 50» կոնյակների շնորհանդես
Մայիսի 7-ին Փարավոն հանգստի և ժամանցի համալիրում կայացավ Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատի «Նոյ» ապրանքանիշի՝ հայկական կոնյակագործության ամբողջ պատմության մեջ իր տեսակով նախադեպը չունեցող, «կոլեկցիոն 30 և 50» կոնյակների շնորհանդեսը: Ինքնատիպ և շքեղ դիզայն, համի և բույրի կատարյալ ներդաշնակություն: Հայկական կոնյակագործության փառահեղ պատմությունն ամփոփող կոմբինատի նոր կոնյակները գերազանցում են նույնիսկ աշխարհում լավագույնը համարվող այլ կոնյակներին:
Շնորհանդեսին ներկա են գտնվել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, աշխարհի տարբեր երկներից ժամանած 100-ավոր բարձրաստիճան հյուրեր, Հայաստանում հավատարմագրված դեսպաններ, Հայաստանի և 30 տարբեր երկրների գործարար աշխարհի ներկայացուցիչներ, գործընկերներ և ոչ միայն: «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի հիմնադիր, Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու- օղու կոմբինատի սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանը, ով անցած տարիների ընթացքում կատարած ահռելի ներդրումների ու հսկայածավալ աշխատանքի շնորհիվ կարողացել էր ոտքի կանգնեցնել ավերակների վերածված գործարանն ու հզորացնել այն, ջանք չէր խնայել, որպեսզի հայկական լեգենդար կոնյակներին նվիրված շնորհանդեսն ամենաբարձր մակարդակով անցկացվեր:
Պատահական չէ, որ կոմբինատի նոր գլուխգործոցների առաջին շիշը բացելու պատիվը վերապահված էր հենց նրան: Շքեղ շոուծրագրի ժամանակ «Նոյ» ապրանքանիշի երկու տասնյակից ավել տեսականին ցուցադրեցին աշխարհի տարբեր երկրներից Հայաստան ժամանած տիտղոսակիր գեղեցկուհիները: Երեկոյի ընթացքում հյուրերի համար մեծ էկրանին ցուցադրվեց կոմբինատի հարուստ պատմության մասին պատմող ֆիլմը: Երեկոյի ընթացքում շնորհակալագրերով և մեդալներով պարգևատրվեցին «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի և Արարատ ԿԳՕ կոմբինատի գլխավոր տնօրենները և գլխավոր կոնյակագործը:
Երեկոյի հատուկ հյուրերի թվում էր նաև աշխարհահռչակ երաժիշտ Ինուսա Դավուդան, որն իր ռիթմիկ երգերով շնորհանդեսը վերածեց իսկական տոնի: Երեկոյի հետաքրքիր մասն էր կազմում նաև խաղարկությունը, որի ժամանակ ներկաներից մի քանիսը շահեցին «Նոյ» ապրանքանիշի արժեքավոր կոնյակներ:

Презентация армянских коллекционных коньяков “ НОЙ 30 “ и “ НОЙ 50
7 мая 2016 года, в комплексе досуга и отдыха Фараон, состоялась беспрецедентная в своем роде и в истории армянского коньякоделия презентация армянских коллекционных коньяков “ НОЙ 30 “ с выдержкой 30 лет и “ НОЙ 50 “ с выдержкой 50 лет, организованная Ереванским коньячно-винно-водочным комбинатом Арарат. Коньяки отличались своим оригинальным и роскошным дизайном, гармонией вкуса и аромата.
Подводя итоги славной истории армянского коньякоделия, новые коньяки, которые производятся на комбинате, не уступают продукции мировых производителей. На презентации в качестве почетных гостей присутствовали президент Республики Армения Серж Саргсян, премьер-министр РА Овик Абраамян, более 100 высокопоставленных гостей, прибывших из разных стран мира. На презентации так же присутствовали почетные Послы в Армении, партнеры из 30 разных стран мира, представители бизнес и культурной элиты Армении и других стран. Учредитель концерна “Мульти Груп”, собственник Ереванского коньячно-винно-водочного комбината Арарат Гагик Царукян, благодаря крупным инвестициям и широкомасштабной работе, смог не только возродить завод из руин, но и сделать его одним из лучших в мире.
Гагик Царукян не пожалел усилий для того, чтобы презентация прошла на самом высоком уровне. Не случайно, что честь вскрытия первой бутылки представленных шедевров была предоставлена именно ему. В ходе роскошной шоу-программы, титулованные модели – красавицы, прибывшие в Армению из разных стран мира, представили более 20 видов коньяков произведенных на комбинате. Во время мероприятия, для гостей на большом экране был показан фильм, свидетельствующий о богатой истории комбината, после чего высшее руководство концерна “Мульти груп” и Ереванского коньячно-винно-водочного комбината Арарат были награждены медалями и почетными дипломами. На торжественном мероприятии в числе почетных гостей также присутствовал всемирно известный музыкант Инуса Давуда, который своим ритмичным исполнением превратил презентацию в настоящий праздник.
Интересную часть вечера составил розыгрыш лотереи, во время которого некоторые из участников выиграли ценные коньяки торговой марки “Ной”.